Адријана Лима модна божица во бело на гламурозна забава во Мајами
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Адријана Лима модна божица во бело на гламурозна забава во Мајами

Адријана Лима модна божица во бело на гламурозна забава во Мајами

Адријана Лима е ѕвезда чие присуство никогаш не поминува незабележано. 36-годишната Бразилка го истакна својот сексапил во бела креација на гламурозна забава организирана од компанијата за луксузен накит Chopard и брендот за шампањ Armand de Brignac.

Фустанот со висок шлиц и разголен грб, во кој атрактивната убавица заведуваше на свеченоста, е дело на австралискиот моден бренд Lexi.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Лима уживаше во друштвото на Каролина Куркова и Петра Немцова, кои беа облечени во креации на дизајнерката Кристина Отавијано.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8548 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.