Адријана Лима и Марко Јариќ добија втора ќерка
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Адријана Лима и Марко Јариќ добија втора ќерка

Адријана Лима и Марко Јариќ добија втора ќерка

Адријана Лима е пресреќна по раѓањето на здраво девојче. Убавиот ангел на „Victoria’s Secret“ се породи вчера во Њујорк и на свет ја донесе малата Сиена.

Адријана Лима

„Јас и Марко сме пресреќни што ја пречекавме Сиена во нашето семејство, а Валентина со нетрпение очекува да биде голема сестра!“ – напиша Лима на Twitter.

Адријана, Валентина и Марко

Бразилската убавица се запозна со кошаркарот Јариќ во 2006г., а две години подоцна се свршија на 27. роденден на преубавата манекенка. Заљубениот пар стапи во брак со романтична приватна церемонија на Св. Валентин 2009 година, а во ноември истата година Лима ја роди нивната прва ќерка, Валентина.

Адријана, Валентина и Марко

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.