Адријана Лима возврати на обвинувањата дека го изневерува турскиот писател Метин Хара
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Адријана Лима возврати на обвинувањата дека го изневерува турскиот писател Метин Хара

Адријана Лима возврати на обвинувањата дека го изневерува турскиот писател Метин Хара

Неодамна беше откриено дека Адријана Лима е во врска со Метин Хара, а не помина многу време пред да започна да се шират гласини дека бразилската убавица го изневерува турскиот писател.

36-годишниот ангел на Victoria’s Secret возврати на гласините за нејзиното неверство со пост на Instagram. Во пораката, таа објаснува дека мажот со кого ја обвинуваат дека има афера е всушност близок семеен пријател, кој е хомосексуалец.

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima) on

Денес, доаѓам на Instagram за да го искористам како платформа на вистината. Како што гледате на фотографијата погоре, на која не го разбирам многу јасно турскиот јазик, но слушнав дека кружат гласини наоколу за мене и мојата верност кон мојата љубов Метин, и да реков мојата љубов.

За ваша информација мажот кој е до мене е мојот пријател кој е хомосексуалец, да реков пријател хомосексуалец и дел од мојата фамилија.

Причината поради која се вљубив во Турција е тоа што чувствував многу љубов кон оваа земја и нејзините луѓе. Па, ве замолувам да го почитувате мојот и приватниот живот на Метин и љубезно ве замолувам да престанете да создавате лажни вести.

Ова трае уште од минутата кога започнавме да се состануваме со Метин. Барам од вас да го прифатите фактот дека јас и тој сме среќни заедно и заљубени. Што се однесува до мојата љубов кон оваа земја, не се промени. Ви благодарам за разбирањето. Ве сакам со целото мое срце и со нетрпение чекам да се вратам.

ЛимаЛима со мажот со кого ја обвинуваат дека има афера

Лима првпат беше видена како се бакнува со Хара на почетокот од јули во Турција.

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima) on

Адријана Лима и Метин Хара Адријана Лима и Метин Хара Адријана Лима и Метин Хара Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8797 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.