Голема летна WOW распродажба во Веро центар
Почетна » Новости » Промо » Голема летна WOW распродажба во Веро центар

Голема летна WOW распродажба во Веро центар

Голема летна распродажба со попусти до 80 отсто ќе се случува од 7 до 11 август во Веро центар во Скопје.

Потрошувачите ќе може да најдат голем избор на производи во речиси сите продавници меѓу кои и „ДМ“, „Васидора“, „Би воч“, „КРШ бебе“, „Дуки Дасо“, „Спорт М“, „Еликсир“, „Анхоч“, „Спорт риалити“, „Ивама“, „Гудис“, „Сара фешн“ итн.WOW распродажбата се организира трет пат, а менаџерскиот тим на компанијата „Веропулос“ посочува дека во план е настанот да прерасне во традиционален.

Веро

„Во летниот период вообичаено се намалува интензитетот на активности, но ние одлучивме да излеземе од тој шаблон и да организираме настан кој е наменет токму за луѓето кои топлите денови ги минуваат во Скопје. Ќе бидат вклучени речиси сите продавници во Веро центар и нашата цел е да понудиме соодветен и богат избор за целото семејство. Како и досега, фокусот е потрошувачите да имаат незаменливо, комфорно искуство и токму тоа беше мотивот за организација на распродажбата“ – посочува Љубица Короскоска, маркетинг-директор на „Веропулос“ во Македонија.

Веро

Големата WOW распродажба е главниот настан во Веро центар за ова лето, но во подготовка се уште многу други активности за кои потрошувачите наскоро ќе бидат информирани.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5998 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?