Во жарот на летото со Талианета
Почетна » Новости » Промо » Во жарот на летото со Талианета

Во жарот на летото со Талианета

Спас oд готвење во текот на летните денови навистина постои!

Кој е за лесно, вкусно и едноставно решение за 15-ина минути? Веруваме дека повеќе би сакале да побарате сенка или климатизирана просторија после напорниот работен ден отколку да трошите часови на готвење над шпорет. Готвењето препуштете ни го на нас! А исто така и патувањето! Во жарот на летото Талианета ве води на вашата омилена дестинација. Купете било кои 2 Талианета производи – рижото или тестенини, зачувајте ја фискалната сметка, испратете ја на www.talianetta.mk, пополнете го формуларот и очекувајте го вашето патување од соништата. Талианета доделува три патувањa по избор и џепарлак. Играј и добиј! Во жарот на летото со Талианета!

Талианета

Тестенините и рижотата се одличен брз оброк и се конзумираат како главно јадење или како прилог, а со додавање на едноставни зачини или вкусен сезонски зеленчук, тие стануваат неодоливо гурманско доживување. Освен тоа што имаат неодолив вкус, тие не содржат додадени подобрувачи на вкус, бои и ароми, имаат нов модерен дизајн и со тоа се уште попривлечни. И ова лето, по напорниот ден, вратете им се на познатите тестенини и рижота од Талианета, кои со својот неодолив вкус го мамат секое непце.

Ако повеќе сакате ориз, имаме решение и за вас, пробајте ги 3-те нови вкусови на Талианета рижото и пронајдете го вашиот омилен. Тие се подготвуваат само за неколку минути, а исто така можете да ги подготвите во микробранова печка.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 959 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?