„Summer Bummer“ и „Groupie Love“ – слушнете ги двете нови песни на Лана Дел Реј
Почетна » Новости » Музика » „Summer Bummer“ и „Groupie Love“ – слушнете ги двете нови песни на Лана Дел Реј

„Summer Bummer“ и „Groupie Love“ – слушнете ги двете нови песни на Лана Дел Реј

Една недела пред промоцијата на новиот албум „Lust for Life“, Лана Дел Реј објави две нови песни.

„Summer Bummer“

„Groupie Love“

Лана Дел Реј Лана Дел Реј

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3477 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.