„Се одбирам себе“ – нова емотивна балада на Александра Јанева
Почетна » Новости » Музика » „Се одбирам себе“ – нова емотивна балада на Александра Јанева

„Се одбирам себе“ – нова емотивна балада на Александра Јанева

Александра Јанева веќе неколку години успешно чекори на македонската музичка сцена. Младата пејачка ја објави својата нова песна „Се одбирам себе“.

Музиката за емотивната балада е дело на Јанева, Тино Стојановски и Иле Спасев, додека текстот го потпишува Јана Бурческа.

„Не верував дека ‘Се одбирам себе’ ќе стане втората кантавторска песна која ќе се најде на мојот деби албум, сè додека не го добив одличниот текст од Јана“ – вели Александра.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5582 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?