„Се одбирам себе“ – нова емотивна балада на Александра Јанева
Почетна » Новости » Музика » „Се одбирам себе“ – нова емотивна балада на Александра Јанева

„Се одбирам себе“ – нова емотивна балада на Александра Јанева

Александра Јанева веќе неколку години успешно чекори на македонската музичка сцена. Младата пејачка ја објави својата нова песна „Се одбирам себе“.

Музиката за емотивната балада е дело на Јанева, Тино Стојановски и Иле Спасев, додека текстот го потпишува Јана Бурческа.

„Не верував дека ‘Се одбирам себе’ ќе стане втората кантавторска песна која ќе се најде на мојот деби албум, сè додека не го добив одличниот текст од Јана“ – вели Александра.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 7232 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.