Пинк тагува што го напушта семејството за да замине на турнеја во спотот за „90 Days“, снимен со сопругот Кери Харт
Почетна » Новости » Музика » Пинк тагува што го напушта семејството за да замине на турнеја во спотот за „90 Days“, снимен со сопругот Кери Харт

Пинк тагува што го напушта семејството за да замине на турнеја во спотот за „90 Days“, снимен со сопругот Кери Харт

Емотивниот спот на Пинк за „90 Days“ ја прикажува болката што таа ја чувствува секогаш кога треба да го напушти семејството за да оди на турнеја.

39-годишната пејачка го сними спотот со нејзиниот сопруг Кери Харт за да покаже колку тежок може да биде животот далеку од најмилите.

Песната „90 Days“, за која соработуваше со Wrabel, е дел од новиот албум на славната музичарка насловен „Hurts 2B Human“.

Пинк во моментов е на турнеја низ светот, која започна на 1 март, а планирано е да заврши на 2 ноември.

Пинк и Харт заедно имаат две деца – 8-годишната Вилоу и 2-годишниот Џејмисон.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9438 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.