Пинк се враќа на сцената: Слушнете ја новата песна „What About Us“
Почетна » Новости » Музика » Пинк се враќа на сцената: Слушнете ја новата песна „What About Us“

Пинк се враќа на сцената: Слушнете ја новата песна „What About Us“

По долга пауза, Пинк повторно се враќа на музичката сцена. Славната пејачка сподели дека нејзиниот седми студиски албум „Beautiful Trauma“ ќе пуштен во продажба во октомври и ја објави првата песна од него.

Слушнете го синглот „What About Us“ на 37-годишната музичка ѕвезда:

PinkОмотот за „Beautiful Trauma“ Пинк Пинк

Претходниот албум на Pink„The Truth About Love“ излезе пред пет години.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8797 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.