Лана Дел Реј ја започна 2019 година со нова музика
Почетна » Новости » Музика » Лана Дел Реј ја започна 2019 година со нова музика

Лана Дел Реј ја започна 2019 година со нова музика

Лана Дел Реј го надополни своето музичко портфолио со нова песна. Славната музичарка ја објави нумерата „hope is a dangerous thing for a woman like me to have – but I have it“.

Се очекува песната да се најде на претстојниот албум на музичката ѕвезда, „Norman Fucking Rockwell“.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 8508 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.