Еминем, Камила Кабејо, Бруно Марс... Слушнете ги новите песни на Ед Ширан за кои соработуваше со бројни ѕвезди
Почетна » Новости » Музика » Еминем, Камила Кабејо, Бруно Марс... Слушнете ги новите песни на Ед Ширан за кои соработуваше со бројни ѕвезди

Еминем, Камила Кабејо, Бруно Марс... Слушнете ги новите песни на Ед Ширан за кои соработуваше со бројни ѕвезди

Ед Ширан ги објави песните од новиот албум „No.6 Collaborations Project“ за кој соработуваше со бројни музички ѕвезди.

На YouTube каналот на 28-годишниот пејач, утрово се најдоа необјавените 10 песни од неговиот најнов музички проект. Камила Кабејо, Карди Би, Еминем, 50 Cent и Тревис Скот се само дел од имињата со кои Ед сними нова музика.

Ед Ширан

Ed Sheeran - South of the Border (feat. Camila Cabello & Cardi B)

Ed Sheeran - Remember The Name (feat. Eminem & 50 Cent)

Ed Sheeran - Put It All On Me (feat. Ella Mai)

Ed Sheeran & Travis Scott - Antisocial

Ed Sheeran - Take Me Back To London (feat. Stormzy)

Ed Sheeran - I Don't Want Your Money (feat. H.E.R.)

Ed Sheeran - Way To Break Your Heart (feat. Skrillex)

Ed Sheeran - 1000 Nights (feat. Meek Mill & A Boogie Wit Da Hoodie)

Ed Sheeran - Nothing On You (feat. Paulo Londra & Dave)

Ed Sheeran - Feels (feat. Young Thug & J Hus)

Еве ги и останатите пет песни кои претходно беа објавени од Ширан:

Ed Sheeran - BLOW (with Chris Stapleton & Bruno Mars)

Ed Sheeran - Best Part Of Me (feat. YEBBA)

Ed Sheeran - Beautiful People (feat. Khalid)

Ed Sheeran & Justin Bieber - I Don't Care

Ed Sheeran - Cross Me (feat. Chance The Rapper & PnB Rock)

Ед Ширан

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 957 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?