Во ритамот на 80-тите: Жељко Јоксимовиќ со спот за новата песна „Мењај песму“
Почетна » Новости » Музика » Во ритамот на 80-тите: Жељко Јоксимовиќ со спот за новата песна „Мењај песму“

Во ритамот на 80-тите: Жељко Јоксимовиќ со спот за новата песна „Мењај песму“

Жељко Јоксимовиќ има нов хит. 46-годишниот пејач го објави спотот за „Мењај песму“, која има ритам кој потсетува на 80-тите години.

„’Мењај песму’ е нешто најубаво што сум искомпонирал во последните неколку години. Нема повеќе ваква музика“ – вели Јоксимовиќ.

Текстот на песната е дело на Вјекослава Хуљиќ.

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 11%
  • 54%
  • 4%
  • 12%
  • 1%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6272 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.