ВИДЕО: Шакира е осамена и изолирана во спотот за баладата „Nada“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Шакира е осамена и изолирана во спотот за баладата „Nada“

ВИДЕО: Шакира е осамена и изолирана во спотот за баладата „Nada“

Шакира пее за осаменоста во новиот видеозапис со кој го одбележа крајот на турнејата „El Doradо“.

На последниот концерт во Богота, Колумбија, 41-годишната пејачка го објави спотот за баладата „Nada“.

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 11%
  • 54%
  • 4%
  • 12%
  • 1%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6272 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.