ВИДЕО: Романтичниот спот на Даниел Кајмакоски и Неверне бебе за „Још се надам“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Романтичниот спот на Даниел Кајмакоски и Неверне бебе за „Још се надам“

ВИДЕО: Романтичниот спот на Даниел Кајмакоски и Неверне бебе за „Још се надам“

Неодамна, Даниел Кајмакоски и групата Неверне бебе ги израдуваа фановите со заедничка песна.

33-годишниот македонски пејач и познатиот српски бенд денес го објавија спотот за „Још се надам“, кој раскажува љубовна приказна исполнета со надеж и соништа.

„Још се надам“ е четврт сингл од новиот албум на Неверне бебе. Кајмакоски моментално работи на својот прв студиски соло албум, кој треба да излезе до крајот на оваа година.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2369 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.