ВИДЕО: Песната со која Мартија Станојковиќ ќе нè претставува на детската Евровизија
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Песната со која Мартија Станојковиќ ќе нè претставува на детската Евровизија

ВИДЕО: Песната со која Мартија Станојковиќ ќе нè претставува на детската Евровизија

Мартија Станојковиќ ќе ја претставува Македонија на детската Евровизија. Младата пејачка го објави спотот за песната „Love Will Lead Our Way“ со која ќе настапи во Малта.

„Драги фанови и пријатели, со особено задоволство ви го претставувам мојот прв сингл насловен „Love Will Lead Our Way“ (Љубовта нè води). Ова е воедно и песната со која ќе ја имам честа да ја претставам Македонија на овогодинешниот јуниорски евровизиски фестивал во Малта. Голема благодарност до сите инволвирани во реализацијата на овој мој прв соло проект“ – напиша таа на Facebook.

Видео

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5582 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?