ВИДЕО: Мартија Станојковиќ танцува во спотот за својата нова песна „Те сакам“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Мартија Станојковиќ танцува во спотот за својата нова песна „Те сакам“

ВИДЕО: Мартија Станојковиќ танцува во спотот за својата нова песна „Те сакам“

Мартија Станојковиќ има нова музика. 14-годишната пејачка ја објави „Те сакам“, како и спотот за истата.

Автор на песната е Александар Масевски, а Мартија вели дека ја испеа за мајка си.

Ова е трета песна на Мартија, која ја претставуваше Македонија на Детската Евровизија во 2016 година.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?