Атрактивни ѕвезди: Шакира и Малума заведуваат во спотот за новата песна „Clandestino“
Почетна » Новости » Музика » Атрактивни ѕвезди: Шакира и Малума заведуваат во спотот за новата песна „Clandestino“

Атрактивни ѕвезди: Шакира и Малума заведуваат во спотот за новата песна „Clandestino“

Шакира и Малума продолжуваат да нижат успешни музички проекти. Славните колумбиски пејачи го објавија спотот за третата заедничка песна.

Во видеозаписот за „Clandestino“, 41-годишната пејачка и 24-годишниот пејач заведуваат и танцуваат на плажа.

Шакира и Малума претходно ги снимија хитовите „Chantaje“ и „Trap“.

Clandestino Clandestino Clandestino Clandestino Clandestino

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5587 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?