Атрактивни ѕвезди: Шакира и Малума заведуваат во спотот за новата песна „Clandestino“
Почетна » Новости » Музика » Атрактивни ѕвезди: Шакира и Малума заведуваат во спотот за новата песна „Clandestino“

Атрактивни ѕвезди: Шакира и Малума заведуваат во спотот за новата песна „Clandestino“

Шакира и Малума продолжуваат да нижат успешни музички проекти. Славните колумбиски пејачи го објавија спотот за третата заедничка песна.

Во видеозаписот за „Clandestino“, 41-годишната пејачка и 24-годишниот пејач заведуваат и танцуваат на плажа.

Шакира и Малума претходно ги снимија хитовите „Chantaje“ и „Trap“.

Clandestino Clandestino Clandestino Clandestino Clandestino

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 7232 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.