„Summer Dreaming“: Летна модна кампањата на Fashion & Friends
Почетна » Новости » Мода » „Summer Dreaming“: Летна модна кампањата на Fashion & Friends

„Summer Dreaming“: Летна модна кампањата на Fashion & Friends

Новата кампања на Fashion & Friends посветена на летните трендови е инспирирана од култното американско летувалиште The Hamptons. Тоа не е случајно, бидејќи кога се работи за елеганција во летната сезона, ретко што постигнува „wow“ ефект како елегантниот микс на пастелни бои и патиниран тексас материјал. Кога се материјалите во прашање, природните ткаенини го имаат приматот, а кроевите може да се опишат како класика со пресврт за впечатлив стајлинг.

Fashion & Friends Fashion & Friends

Наместо сон на летната ноќ за жешките месеци кои доаѓаат Fashion & Friends Ви нуди можност за сонување со текот на целиот ден со парчиња од брендовите Replay, Diesel, Guess, Levi’s, Scotch&Soda, Superdry, Desigual и др.

Fashion & Friends Fashion & Friends Fashion & Friends Fashion & Friends

Кампањата „Summer Dreaming“ на Fashion & Friends е изработена во Белград со модели од агенцијата FOX и креативно раководство на Јасенка Стекиќ.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8183 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.