65-годишната Кристи Бринкли заедно со 20-годишната ќерка дефилираше на модна ревија
Почетна » Новости » Мода » 65-годишната Кристи Бринкли заедно со 20-годишната ќерка дефилираше на модна ревија

65-годишната Кристи Бринкли заедно со 20-годишната ќерка дефилираше на модна ревија

Кристи Бринкли и нејзината ќерка Сејлор ја имаа честа да ја затворат ревијата на Ели Тахари, која вчера се одржа во рамките на Њујоршката недела на модата.

65-годишниот поранешен супермодел заедно со 20-годишната ќерка дефилираа последни и беа дочекани со овации.

На модното шоу беше претставена колекцијата есен/зима 2019 на израелскиот дизајнер. Кристи чекореше во темнозелен кадифен костум, додека Сејлор изгледаше модерно во кратко фустанче и чизми над колената.

Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли
Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли Бринкли

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 9453 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.