Мода | Новости | 277

Мода

ФОТО: Обувки Маноло Бланик – пролет/лето 2011
Чевли Маноло Бланик

Наменети за сончевата сезона, повеќето модели од новата колекција на Маноло Бланик се во светли весели бои...

ВИДЕО: Меган Фокс по долна облека во нова реклама на Армани
Меган Фокс

Се појави во целост најновата реклама за Emporio Armani и Armani Jeans за рекламната кампања пролет/лето...

 
ВИДЕО: Лејди Гага зачекори на модната писта во Париз
Лејди Гага

Лејди Гага стана и манекенка. 24-годишната пејачка самоуверено зачекори на модната писта на ревијата на...

 
ФОТО: Ангелите на Victoria’s Secret со новата Incredible колекција
Ангелите на Victoria's Secret

Ангелите на VS во Њујорк ја промовираа новата колекција долна облека Incredible и новиот парфем. Прекрасните...

 
ФОТО: Меган Фокс со гол модел во реклама за Armani Code
Меган Фокс

Соработката на Меган Фокс со Армани се проширува. 24-годишната актерка стана заштитно лице на парфемите Armani Codе.

 
ВИДЕО: Диор го отпушти Џон Галијано поради расистичкото видео
Џон Галијано

Француската модна куќа Диор денес го отпушти својот главен дизајнер Џон Галијано откако на интернет се...

 
ФОТО: Постоскаровска забава на Vanity Fair
Џастин Бибер и Селена Гомез

За холивудските ѕвезди забавата не заврши со завршувањето на свеченото доделување на Оскарите. Во...

 
ФОТО: Облеката на Ен Хетавеј на доделувањето на Оскарите
Ен Хетавеј

Ен Хетавеј и Џејмс Франко беа водители на манифестацијата за доделување на престижните награди Оскар. Тие беа...

 
ФОТО: Модата на црвениот тепих на Оскарите 2011
Рис Витерспун

Доделувањето на Оскарите е најлуксузната и најпрестижната манифестација, па нејзините гости не сакаат ништо помалку...

 
По апсењето, Џон Галијано суспендиран од Диор
Џон Галијано

Модната куќа Кристијан Диор го суспендира својот главен дизајнер, Џон Галијано. Причина за таквата одлука...

   
Страница 277 од 278

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9438 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.