Мода | Новости | 265

Мода

ФОТО: Модата на црвениот тепих на Оскарите 2011
Рис Витерспун

Доделувањето на Оскарите е најлуксузната и најпрестижната манифестација, па нејзините гости не сакаат ништо помалку...

По апсењето, Џон Галијано суспендиран од Диор
Џон Галијано

Модната куќа Кристијан Диор го суспендира својот главен дизајнер, Џон Галијано. Причина за таквата одлука...

 
ФОТО: Последната колекција на Ема Вотсон за People Tree
Ема Вотсон

20-годишната волшебничка ја промовираше својата трета, но и последна колекција за брендот People Tree. Таа не само...

 
ФОТО: Очила за сонце од Викторија Бекам пролет/лето 2011
Очила за сонце од ВБ

Колекцијата е составена од очила со различни типови рамки и многу мали детали, па секоја жена може да најде...

 
ФОТО: Кели Озборн во улогата на „Материјална девојка“
Кели Озборн

Кели Озборн и официјално ја замени Тејлор Момсен во рекламната кампања за колекцијата на Мадона и...

 
ВИДЕО: Натали Портман секси во рекламата за Miss Dior Cherie
Натали Портман

Натали Портман изгледа прекрасно во новата реклама за парфемот Miss Dior Cherie. Во видеото кое трае 30 секунди...

 
ФОТО: „Зад сцената“ од подготовките за Моден викенд Скопје (FWSK)
Сара Миленковска

Изминатиов викенд беше направена фотосесија со новите заштитни лица на Моден викенд Скопје, модели од модната...

 
ФОТО: Најскапата чанта на светот чини 3,8 милиони долари
Најскапата чанта на светот

Чантата наречена 1001 Nights Diamond Purse е изработена од 18-каратно злато и 105 жолти, 56 розови и 4356 безбојни...

 
ВИДЕО: Гвен Стефани неодолива во реклама за боја за коса на Лореал
Гвен Стефани

Камерата ја обожава Гвен Стефани! 41-годишната пејачка и дизајнерка без многу труд ни го заробува вниманието...

 
ФОТО: Рај за обожавателките на обувки во „Хародс“
Чевли

Богатите посетители на престижната лондонска стоковна куќа „Хародс“ ќе го имаат задоволството да...

   
Страница 265 од 265

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 67%
  • 14%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 3803 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.