Мода | Новости | 260

Мода

ВИДЕО: Комплетното ангелско шоу на Victoria's Secret
Шоуто на Victoria's Secret

Шоуто на познатиот бренд за долна облека Victoria's Secret секоја година ги воодушевува и мажите и жените...

ФОТО: Вечерни модни предлози од Blanco – колекција „Night“
Моден предлог од Blanco

Шпанскиот бренд Blanco претстави уште една возбудлива колекција која може да ни послужи како...

 
Викторија Бекам и Сара Бартон се закитија со „моден Оскар“
Викторија Бекам

Сара Бартон, која ја дизајнираше венчаницата на Војвотката од Кембриџ, ја освои наградата...

 
ФОТО: Обувки и чанти Џими Чу – колекција Cruise 2012
Обувки Џими Чу

Џими Чу и понатаму продолжува да ги задоволува женските вкусови со гламур и елеганција. Новите модели од...

 
ФОТО: Обувки и чанти од Диор – колекција Resort 2012
Обувки Диор Resort 2012

Актуелната ресорт колекција на модната куќа Диор успеа да освои само позитивни критики, иако беше изработена...

 
ФОТО: Хајди Клум ја лансира својата колекција накит „Wildlife“
Хајди Клум

Хајди Клум ја престави својата колекција накит во хотелот „Четири сезони“ во Беверли Хилс. 38-годишната манекенка...

 
ФОТО: Обувки Маноло Бланик – пролет/лето 2012
Обувки Маноло Бланик

Брилијантниот Маноло Бланик ја објави колекцијата обувки за сезоната пролет/лето 2012. Со користење на својата...

 
ФОТО: Луисана Лопилато изгледа неверојатно во реклама за долна облека
Луисана Лопилато

Луисана Лопилато ја покажа својата сексапилна фигура во нова кампања на брендот за долна облека Ultimo...

 
ФОТО: Том Форд ја откри својата колекција пролет/лето 2012
Колекција на Том Форд

Мистериозноста на Том Форд е добро позната во модниот свет. Откако му се врати на дизајнирањето на женска...

 
ФОТО: Венчаницата на Бела од „Breaking Dawn“ достапна за секоја невеста
Венчаницата на Бела

Twilight-манијата го тресе светот. Непосредно по премиерата на долгоочекуваното продолжение од вампирската...

   
Страница 260 од 280

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 5006 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?