Џиџи Хадид и Кендал Џенер се урбани девојки за Penshoppe
Почетна » Новости » Мода » Џиџи Хадид и Кендал Џенер се урбани девојки за Penshoppe

Џиџи Хадид и Кендал Џенер се урбани девојки за Penshoppe

Џиџи Хадид е новото заштитно лице на Penshoppe, филипинскиот бренд кој веќе неколку сезони соработува со Кендал Џенер.

Двете пријателки застанаа во центарот на женската кампања пролет/лето 2017.

„Кој не би сакал да ја има Џиџи во својот тим? Таа е автентична. Таа е девојка која знае да се забавува и има одлично чувство за стил... Облеката одлично ѝ стои“ - рекол Џеф Баскон од Penshoppe.

Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2443 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?