Џенифер Лопез во портокалов стајлинг со 43.000 кристали ја прими наградата „модна икона“
Почетна » Новости » Мода » Џенифер Лопез во портокалов стајлинг со 43.000 кристали ја прими наградата „модна икона“

Џенифер Лопез во портокалов стајлинг со 43.000 кристали ја прими наградата „модна икона“

Советот на модни дизајнери на Америка (CFDA) официјално ја прогласи Џенифер Лопез за „Модна икона“. 49-годишната пејачка и актерка ја прими титулата за време на церемонија во Њујорк.

На свеченоста, атрактивната ѕвезда се појави во портокалов стајлинг, кој вклучуваше волуменозно здолниште и кратка блуза од Ралф Лорен украсена со 43.000 кристали.

Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA

Џеј Ло беше придружувана од вереникот Алекс Родригез.

Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA

Наградата ѝ ја врачи дизајнерот Том Форд.

Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA

„Џенифер Лопез ја користи облеката како начин да изрази самоувереност и моќ“ – изјави Даен фон Фирстенберг.

„Стилот на Џенифер Лопез е смел, невоздржан и секогаш запаметлив. Дизајнерите, вклучително и многу од нашите членови на CFDA, обожаваат да ја облекуваат и за на сцена и за приватните моменти“ – изјави Стивен Колб, претседател и CEO на CFDA.

Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA

Говорот на Лопез откако ја прими наградата:

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8605 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.