Џенифер Лопез во портокалов стајлинг со 43.000 кристали ја прими наградата „модна икона“
Почетна » Новости » Мода » Џенифер Лопез во портокалов стајлинг со 43.000 кристали ја прими наградата „модна икона“

Џенифер Лопез во портокалов стајлинг со 43.000 кристали ја прими наградата „модна икона“

Советот на модни дизајнери на Америка (CFDA) официјално ја прогласи Џенифер Лопез за „Модна икона“. 49-годишната пејачка и актерка ја прими титулата за време на церемонија во Њујорк.

На свеченоста, атрактивната ѕвезда се појави во портокалов стајлинг, кој вклучуваше волуменозно здолниште и кратка блуза од Ралф Лорен украсена со 43.000 кристали.

Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA

Џеј Ло беше придружувана од вереникот Алекс Родригез.

Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA

Наградата ѝ ја врачи дизајнерот Том Форд.

Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA

„Џенифер Лопез ја користи облеката како начин да изрази самоувереност и моќ“ – изјави Даен фон Фирстенберг.

„Стилот на Џенифер Лопез е смел, невоздржан и секогаш запаметлив. Дизајнерите, вклучително и многу од нашите членови на CFDA, обожаваат да ја облекуваат и за на сцена и за приватните моменти“ – изјави Стивен Колб, претседател и CEO на CFDA.

Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA Џенифер Лопез на CFDA

Говорот на Лопез откако ја прими наградата:

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9313 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?