Ќерките на Доналд Трамп елегантни на свечената вечера со принцот Чарлс и Камила
Почетна » Новости » Мода » Ќерките на Доналд Трамп елегантни на свечената вечера со принцот Чарлс и Камила

Ќерките на Доналд Трамп елегантни на свечената вечера со принцот Чарлс и Камила

Иванка и Тифани Трамп изгледаа елегантно за време на свечената вечера со принцот Чарлс и Камила во резиденцијата на американскиот амбасадор во Велика Британија.

За настанот во Винфилд Хаус, Иванка Трамп шармираше во бела креација на едно рамо од Safiyaa. Својот стајлинг, 37-годишната мајка на три деца го надополни со салонки со кристали од Џими Чу.

Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп

Иванка сподели фотографии на кои позира со двајцата браќа Доналд Трамп Џуниор и Ерик Трамп, како и со американскиот амбасадор во Велика Британија, Вуди Џонсон.

Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп

И Тифани Трамп не го пропушти патувањето во Обединетото кралство. 25-годишната ќерка на Доналд од бракот со Марла Мејпелс на свеченоста носеше долг фустан од тантела.

Тифани Трамп Тифани Трамп Тифани Трамп Ќерките на Доналд Трамп
Тифани Трамп

Претходно, ќерките на американскиот претседател неколкупати беа фотографирани на настаните низ Лондон.

Ќерките на Доналд Трамп Ќерките на Доналд Трамп
Ќерките на Доналд Трамп Ќерките на Доналд Трамп Ќерките на Доналд Трамп Ќерките на Доналд Трамп Ќерките на Доналд Трамп Ќерките на Доналд Трамп Ќерките на Доналд Трамп Ќерките на Доналд Трамп Ќерките на Доналд Трамп Ќерките на Доналд Трамп

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8596 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.