Шведските принцези и кралицата Силвија шармантни дами на свеченост во Стокхолм
Почетна » Новости » Мода » Шведските принцези и кралицата Силвија шармантни дами на свеченост во Стокхолм

Шведските принцези и кралицата Силвија шармантни дами на свеченост во Стокхолм

Шведското кралско семејство присуствуваше на церемонијата „Polar Music Prize 2019“.

На розовиот тепих во Стокхолм, принцезата Софија носеше колоритен фустан и цветно венче од Долче и Габана додека позираше покрај принцот Карл Филип.

Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство

Престолонаследничката Викторија за свеченоста избра креација од Селам Фесахаје. 41-годишната принцеза беше придружувана од сопругот Даниел.

Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство

Кралицата Силвија носеше розова марама над лелеавиот фустан и љубезно се смешкаше до кралот Карл XVI Густаф.

Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8605 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.