Шведските принцези и кралицата Силвија шармантни дами на свеченост во Стокхолм
Почетна » Новости » Мода » Шведските принцези и кралицата Силвија шармантни дами на свеченост во Стокхолм

Шведските принцези и кралицата Силвија шармантни дами на свеченост во Стокхолм

Шведското кралско семејство присуствуваше на церемонијата „Polar Music Prize 2019“.

На розовиот тепих во Стокхолм, принцезата Софија носеше колоритен фустан и цветно венче од Долче и Габана додека позираше покрај принцот Карл Филип.

Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство

Престолонаследничката Викторија за свеченоста избра креација од Селам Фесахаје. 41-годишната принцеза беше придружувана од сопругот Даниел.

Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство

Кралицата Силвија носеше розова марама над лелеавиот фустан и љубезно се смешкаше до кралот Карл XVI Густаф.

Шведското кралско семејство Шведското кралско семејство

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?