„Чоколадни години“: Модни комбинации од 55-годишна Германка за моќни жени кои не се обични
Почетна » Новости » Мода » „Чоколадни години“: Модни комбинации од 55-годишна Германка за моќни жени кои не се обични

„Чоколадни години“: Модни комбинации од 55-годишна Германка за моќни жени кои не се обични

Биби Хорст нуди модна инспирација по каква што трага секоја дама. 55-годишната Германка со изострено чувство за стил го развива блогот „Чоколадни години“.

„Мојот живот во средовечните години е период кој најмногу го ценам и затоа ги насловив мојот блог и мојата книга 'Чоколадни години'“ - објаснува таа.

Како што вели и самата, блогот е за „жени на средовечна возраст, прекрасни жени кои живеат со полни гради и по свои правила“.

Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст

Хорст не се плаши да експериментира со бои, принтови и парчиња кои повеќето дами на нејзина возраст не би ги зеле предвид при креирањето на лични стајлинзи.

Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 958 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?