„Хурем Султан“ од „Величествениот“ во розов фустан со сваровски кристали на црвениот тепих во Кан
Почетна » Новости » Мода » „Хурем Султан“ од „Величествениот“ во розов фустан со сваровски кристали на црвениот тепих во Кан

„Хурем Султан“ од „Величествениот“ во розов фустан со сваровски кристали на црвениот тепих во Кан

Мерјем Узерли моментално престојува во Франција по повод Канскиот филмски фестивал.

Турската актерка со германско потекло, која кај нас е позната по улогата на Хурем Султан од серијата „Величествениот“, присуствуваше на премиерата на филмот „BlacKkKlansman“.

На црвениот тепих, 34-годишната актерка се појави во розова креација од Raisa & Vanessa украсена со сваровски кристали.

Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли

Мерјем беше гостинка и на забавата „Fashion for relief“, каде зачекори во светлосин фустан.

Мерјем Уерли

Узерли присуствуваше и на забавата на Џон Траволта и позираше со славниот актер.

Не изостанаа коментарите дека актерката има поистакнати јаболкници и поголема уста од претходно.

Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли Мерјем Узерли

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8183 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.