Хрватската претседателка Колинда во елегантен деловен стајлинг на конференцијата „Жени на власт“
Почетна » Новости » Мода » Хрватската претседателка Колинда во елегантен деловен стајлинг на конференцијата „Жени на власт“

Хрватската претседателка Колинда во елегантен деловен стајлинг на конференцијата „Жени на власт“

Колинда Грабар-Китаровиќ присуствуваше на конференцијата „Жени на власт“ во Њујорк. Хрватската претседателка привлече лавина комплименти за модниот избор.

На настанот, 50-годишната политичарка се појави во елегантно деловно издание.

Колинда Грабар Колинда Грабар

Колинда одржа и билатерален состанок со Антонио Гутерес, генералниот секретар на Обединетите Нации.

Колинда Грабар Колинда Грабар Колинда Грабар Колинда Грабар Колинда Грабар Колинда Грабар Колинда Грабар Колинда Грабар Колинда Грабар Колинда Грабар Колинда Грабар Колинда Грабар Колинда Грабар

За време на својот престој во Њујорк, Колинда се сретна и со потпретседателката на Колумбија, Марта Лусија Рамирес. За оваа пригода, таа носеше зелен фустан.

Колинда Грабар Колинда Грабар Колинда Грабар Колинда Грабар

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6999 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.