ФОТО: 63-годишната мајка на Кристијано Роналдо елегантна на црвениот тепих во Кан
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: 63-годишната мајка на Кристијано Роналдо елегантна на црвениот тепих во Кан

ФОТО: 63-годишната мајка на Кристијано Роналдо елегантна на црвениот тепих во Кан

На покана на компанијата за луксузен накит Шопард, Марија Долорес Авеиро се вброи меѓу гостите на 71-вото издание на Канскот филмски фестивал.

63-годишната мајка на Кристијано Роналдо зачекори на црвениот тепих во елегантна црна тоалета.

На Instagram, Авеиро сподели фотографија од својот стајлинг за манифестацијата на Азурниот брег.

Марија Долорес Авеиро Марија Долорес Авеиро Марија Долорес Авеиро Марија Долорес Авеиро Марија Долорес Авеиро Марија Долорес Авеиро

Авеиро потоа отпатува во Париз за да ја промовира својата нова книга „Mere Courage“.

Марија Долорес постојано споделува фотографии со Роналдо и неговите деца.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4470 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.