ФОТО: Џиџи Хадид ѕвезда во новата кампања за модни додатоци на „Max Mara“
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Џиџи Хадид ѕвезда во новата кампања за модни додатоци на „Max Mara“

ФОТО: Џиџи Хадид ѕвезда во новата кампања за модни додатоци на „Max Mara“

Соработката на Џиџи Хадид и „Max Mara“ се задлабочува. 21-годишната манекенка повторно застана во центарот на рекламните фотографии на италијанскиот бренд, претставувајќи ги модните додатоци од колекцијата пролет/лето 2017.

На фотографиите, во чиј фокус се ставени чантите и очилата за сонце, популарниот модел позира во шик женски костум во црна, црвена и бела боја.

Фотографиите ги потпишува Стивен Мајзел.

Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3477 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.