ФОТО: Романтичната пролетна колекција на Ева Мендес
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Романтичната пролетна колекција на Ева Мендес

ФОТО: Романтичната пролетна колекција на Ева Мендес

Пролетта е на прагот, па Ева Мендес не пропушти да ја претстави својата нова романтична колекција.

43-годишната актерка ја продолжи соработката со брендот „New York & Company“ и дизајнираше пролетна колекција, што се фокусира на романсата и тропските мотиви, а е инспирирана од Куба. Како и секогаш, Ева сама ги претстави своите модели во колоритна кампања.

Ева Мендес Ева Мендес Ева Мендес

„Многу, многу, многу сум возбудена што ви ја претставувам мојата нова пролетна колекција, во која фокусот е на тропските принтови и романсата – со вас! Се чувствував инспирирана од моето кубанско потекло додека ја дизајнирав оваа колекција, која е и моја најголема колекција досега.“

„Принтот со палми е еден од моите омилени, тој е егзотичен и безвременски. Исто така бев инспирирана од ананасите“ – вели Мендес.

Ева Мендес Ева Мендес Ева Мендес Ева Мендес Ева Мендес Ева Мендес Ева Мендес
Колекција на Ева Мендес Колекција на Ева Мендес
Колекција на Ева Мендес Колекција на Ева Мендес
Колекција на Ева Мендес Колекција на Ева Мендес
Колекција на Ева Мендес Колекција на Ева Мендес
Колекција на Ева Мендес Колекција на Ева Мендес
Колекција на Ева Мендес Колекција на Ева Мендес

Видео

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2369 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.