ФОТО: Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011

ФОТО: Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011

Гаетано Пероне е еден од најистакнатите дизајнери на обувки во модната индустрија. Неговото име се поврзува со брендови како Антонио Берарди, Салваторе Ферагамо и Кристијан Диор.

Но, ако ја погледнете неговата колекција за сезоната есен/зима 2011, веднаш ќе го препознаете влијанието на уникатниот стил на Александар МекКвин.

Новата колекција е егзотична и луксузна, а секоја обувка има мали детали кои ја прават уникатна. Перја, змиска кожа, сатен, велур... внимателно избраните материјали во комбинација со боите на скапоцени камења создаваат хармонија која може да ја освои и најпребирливата жена.

Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011 Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011
Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011 Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011
Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011 Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011
Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011 Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011
Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011 Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011
Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011 Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011
Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011 Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011
Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011 Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011
Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011 Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011
Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011 Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011
Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011 Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011
Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011 Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011
Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011 Обувки Гаетано Пероне – есен/зима 2011

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2368 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.