ФОТО: Модни предлози од Blanco – лето 2012
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модни предлози од Blanco – лето 2012

ФОТО: Модни предлози од Blanco – лето 2012

Шпанскиот бренд Blanco ја претстави својата летна колекција – шарени фустанчиња со цветни и „хипнотизирачки“ принтови, модерни бикини, чисто бели комфорни креации и панталони тип „пижама“.

Во рекламната кампања повторно се појавува Паула Фолк, чиј изглед е надополнет со впечатливи и колоритни модни додатоци како големи плик чанти, дебели белезици и ретро очила за сонце.

Колекција на Blanco Колекција на Blanco
Колекција на Blanco Колекција на Blanco
Колекција на Blanco Колекција на Blanco
Колекција на Blanco Колекција на Blanco
Колекција на Blanco Колекција на Blanco
Колекција на Blanco Колекција на Blanco
Колекција на Blanco Колекција на Blanco
Колекција на Blanco Колекција на Blanco

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8073 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.