ФОТО: Модни предлози од Blanco – есен 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модни предлози од Blanco – есен 2011

ФОТО: Модни предлози од Blanco – есен 2011

Жешките денови остануваат зад нас и малку по малку ќе бидеме принудени да ја менуваме гардеробата. Шпанскиот бренд Blanco и оваа сезона нуди интересни модни предлози кои ќе нè инспирираат да си поиграме со боите.

Иако како по правило есента носи темни бои и угаснати нијанси, Blanco го задржува веселиот дух и предлага разиграни креации во живи бои. Колекцијата е исклучително разнообразна и поразлична од она што сме навикнати да го гледаме како есенска облека. Во секоја комбинација има и доза елеганција и доза лежерност, што ја прави уште попримамлива.

За да биде сè комплетно, германскиот модел Тони Гарн им дава уште повеќе енергија на и така динамичните комбинации.

Моден предлог од Blanco – есен 2011 Моден предлог од Blanco – есен 2011
Моден предлог од Blanco – есен 2011 Моден предлог од Blanco – есен 2011
Моден предлог од Blanco – есен 2011 Моден предлог од Blanco – есен 2011
Моден предлог од Blanco – есен 2011 Моден предлог од Blanco – есен 2011
Моден предлог од Blanco – есен 2011 Моден предлог од Blanco – есен 2011
Моден предлог од Blanco – есен 2011 Моден предлог од Blanco – есен 2011

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8073 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.