ФОТО: Модни предлози од Blanco – есен/зима 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модни предлози од Blanco – есен/зима 2011

ФОТО: Модни предлози од Blanco – есен/зима 2011

Со цел континуирано да биде во тек со трендовите, модниот бренд Blanco постојано има нови и нови модни предлози. Најновите тренди комбинации зрачат со оптимизам и разнообразност, а се наменети за преодниот период од лето во есен и студените денови кои нè очекуваат.

Освен што има свежи креации кои ќе го задржат летниот дух, има и парчиња облека кои потсетуваат на шармот на есента. Облеката е едноставна и лежерна, но модните додатоци ја прават да изгледа современо и примамливо.

За дождливите и снежните денови шпанскиот бренд предлага модели со угаснати нијанси на крем и сиво, како и црна и бела боја. Забележливо е и присуството на животински принт.

Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011 Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011
Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011 Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011
Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011 Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011
Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011 Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011
Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011 Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011
Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011 Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011
Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011 Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011
Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011 Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011
Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011 Моден предлог од Blanco – есен/зима 2011

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8073 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.