ФОТО: Модниот едиторијал со Адријана Лима на „Вог“ Мексико
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Модниот едиторијал со Адријана Лима на „Вог“ Мексико

ФОТО: Модниот едиторијал со Адријана Лима на „Вог“ Мексико

Адријана Лима е главна ѕвезда во јулското издание на „Вог“ Мексико.

Фотографот Расел Џејмс ја овековечи стилската замисла на Сара Гор-Ривс за едиторијалот „Con El Alma Al Aire“.

Најискусниот ангел на Victoria’s Secret носи креации од брендови како Балман, Прабал Гурунг, Изабел Маран, Сен Лоран и Салваторе Ферагамо.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2367 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.