ФОТО: Лима, Клос, Дан, Амбросио, Фонтана... 10 топ модели за „W“
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Лима, Клос, Дан, Амбросио, Фонтана... 10 топ модели за „W“

ФОТО: Лима, Клос, Дан, Амбросио, Фонтана... 10 топ модели за „W“

За едиторијалот „Perfect Ten“, списанието „W“ покани десет од најпопуларните модели во светот.

Џордан Дан, Карли Клос, Адријана Лима, Алесандра Амбросио, Изабели Фонтана, Дауцен Крус, Кендис Сванапул, Роузи Хантингтон-Вајтли, Едита Вилкевичиуте и Лаис Рибеиро застанаа пред објективот на врвниот фотограф Марио Соренти.

На црно-белите фотографии, десетте избранички носат креации од модни куќи како Шанел, Џејсон Ву, Версаче и Гучи.

Perfect Ten Perfect Ten Perfect Ten Perfect Ten Perfect Ten Perfect Ten Perfect Ten Perfect Ten Perfect Ten Perfect Ten

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9316 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?