ФОТО: Занесна елеганција и гламур на ревијата на Ели Сааб во Париз
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Занесна елеганција и гламур на ревијата на Ели Сааб во Париз

ФОТО: Занесна елеганција и гламур на ревијата на Ели Сааб во Париз

Ели Сааб донесе волшебна убавина на Париската недела на високата мода. Црвената модна писта беше преплавена со занесни креации кои ја убиваат рамнодушноста.

Бајковитите фустани од колекцијата есен/зима 2013 ги претворија манекенките во вистински самовили. Луксузни бои кои потсетуваа на рубин, сафир и смарагд и нежни бежови и сиви нијанси ги маѓепсуваа погледите на публиката.

Рачно извезените блескави кристали го потенцираа раскошот и софистицираноста на кратки коктел фустани, вечерни тоалети со длабоко V-деколте и асиметричен крој, како и на сјајниот комбинезон со еден ракав.

Невестата на либанскиот дизајнер со спектакуларна креација го означи крајот на впечатливото модно шоу.

Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб Колекција Ели Сааб
Колекција Ели Сааб

Погледнете ја ревијата:

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8073 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.