ФОТО: Егзотичен гламур во новата колекција на Balmain
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Егзотичен гламур во новата колекција на Balmain

ФОТО: Егзотичен гламур во новата колекција на Balmain

Што ќе носи во следниот период славната Balmain-армија? Новата колекција на Оливие Рустан плени со колоритност и егзотичен гламур.

„Боите се навистина инспирирани од небото, чувството дека нема граници“ – вели Рустан за прекрасните нијанси кои асоцираат на изгрејсонце и зајдисонце.

Фустани со наметки, панталони со висок шлиц, сексапилни фустани со проѕирни панели, несекојдневни креации со набори, разнобоен твид и плетива... еклектичката колекција е инспирирана од стилот на неповторливите Бјанка Џегер, Иман и Верушка.

Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain Balmain

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.