ФОТО: Еве како се менуваше градникот од фантазиите на Victoria’s Secret низ годините
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Еве како се менуваше градникот од фантазиите на Victoria’s Secret низ годините

ФОТО: Еве како се менуваше градникот од фантазиите на Victoria’s Secret низ годините

Секоја година Victoria’s Secret одржува спектакуларно шоу на кое атрактивните ангели и модели дефилираат во најновите парчиња долна облека на брендот.

На секоја ревија, задолжителен елемент е мултимилионски градник декориран со скапоцени камења. Погледнете како изгледаа и како се менуваа луксузните градници низ годините.

Џасмин Тукс (2016)

„The Bright Night Fantasy Bra“ од 3 милиони долари

Џасмин Тукс Џасмин Тукс Џасмин Тукс

Лили Олдриџ (2015)

„The Fireworks Fantasy Bra“ од 2 милиони долари

Лили Олдриџ Лили Олдриџ

Адријана Лима и Алесандра Амбросио (2014)

„The Dream Angels Fantasy Bras“ од по 2 милиони долари

Адријана Лима и Алесандра Адријана Лима и Алесандра Адријана Лима Адријана Лима Алесандра Амбросио

Кендис Сванапул (2013)

„The Royal Fantasy Bra“ од 10 милиони долари

Градник на VS Градник на VS Градник на VS

Алесандра Амбросио (2012)

„The Floral Fantasy Bra“ од 2.5 милиони долари

Градник на VS Градник на VS

Миранда Кер (2011)

„The Fantasy Treasure Bra“ од 2.5 милиони долари

Градник на VS Градник на VS

Адријана Лима (2010)

„The Bombshell Fantasy Bra“ од 2 милиони долари

Градник на VS Градник на VS

Мариса Милер (2009)

„The Harlequin Fantasy Bra“ од 3 милиони долари

Градник на VS Градник на VS

Адријана Лима (2008)

„The Black Diamond Fantasy Miracle Bra“ од 5 милиони долари

Градник на VS Градник на VS

Селита Ебанкс (2007)

„The Holiday Fantasy Bra“ од 4.5 милиони долари

Градник на VS Градник на VS

Каролина Куркова (2006)

„The Hearts on Fire Diamond Fantasy Bra“ од 6.5 милиони долари

Градник на VS Градник на VS

Жизел Бундхен (2005)

„The Sexy Splendor Fantasy Bra“ од 12.5 милиони долари

Градник на VS Градник на VS

Тајра Бенкс (2004)

„The Heavenly "70" Fantasy Bra“ од 10 милиони долари

Градник на VS Градник на VS

Хајди Клум (2003)

„The Very Sexy Fantasy Bra“ од 11 милиони долари

Градник на VS Градник на VS Градник на VS

Каролина Куркова (2002)

„The Star of Victoria Fantasy Bra“ од 10 милиони долари

Градник на VS Градник на VS

Хајди Клум (2001)

„The Heavenly Star Bra“ од 12.5 милиони долари

Градник на VS Градник на VS

Жизел Бундхен (2000)

„The Red Hot Fantasy Bra“ од 15 милиони долари

Градник на VS Градник на VS

Хајди Клум (1999)

„The Millennium Bra“ од 10 милиони долари

Градник на VS

Даниела Пештова (1998)

„The Dream Angel Fantasy Bra“ од 4 милиони долари

Градник на VS

Тајра Бенкс (1997)

„The Diamond Dream Bra“ од 3 милиони долари

Градник на VS

Клаудија Шифер (1996)

„The Million Dollar Miracle Bra“ од 1 милион долари

Градник на VS

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3632 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.