ФОТО: Алесандра Амбросио за шпанскиот „Вог“
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Алесандра Амбросио за шпанскиот „Вог“

ФОТО: Алесандра Амбросио за шпанскиот „Вог“

Алесандра Амбросио беше ангажирана за ноемвриското издание на „Вог“ Шпанија.

Атрактивната Бразилка позираше за Алекси Љубомирски во креации на модни куќи како Диор, Долче и Габана и Барбери.

Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио

Новото издание на модното списание има три ѕвезди. Покрај Амбросио, свои насловни страници и едиторијали добија и Едита Вилкевичиуте и Кати Нешер.

Едита Вилкевичиуте Едита Вилкевичиуте Едита Вилкевичиуте Едита Вилкевичиуте Едита Вилкевичиуте Едита Вилкевичиуте Кати Нешер Кати Нешер Кати Нешер Кати Нешер

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2367 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.