„Убавицата и ѕверот“: Меланија Трамп мами воздишки во елегантен жолт фустан во Лондон
Почетна » Новости » Мода » „Убавицата и ѕверот“: Меланија Трамп мами воздишки во елегантен жолт фустан во Лондон

„Убавицата и ѕверот“: Меланија Трамп мами воздишки во елегантен жолт фустан во Лондон

Меланија Трамп дефинитивно остави силен впечаток уште на првиот ден од четиридневната посета на Велика Британија.

Првата дама на САД одушевуваше со својот моден избор за свеченост во „Blenheim Palace“, местото каде што бил роден Винстон Черчил во Оксфордшир.

Жолтиот фустан доаѓа од модната куќа Џеј Мендел.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Парот беше пречекан на гламурозната свеченост од британската премиерка Тереза Меј и нејзиниот сопруг Филип.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Стајлингот на Меланија многумина ги потсети на дизниевата бајка „Убавицата и ѕверот“ и набрзо започнаа споредби на социјалните мрежи.

Меланија за првпат зачекори во Англија како прва дама на САД со фустан од Ролан Муре.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.