Убавата внука на принцезата Дијана која блесна на кралската свадба направи големи чекори во светот на модата
Почетна » Новости » Мода » Убавата внука на принцезата Дијана која блесна на кралската свадба направи големи чекори во светот на модата

Убавата внука на принцезата Дијана која блесна на кралската свадба направи големи чекори во светот на модата

Кити Спенсер минатиот месец неофицијално беше прогласена за најубаво облечена гостинка на кралската свадба на Меган Маркл и принцот Хари. 27-годишната припадничка на британското кралско семејство оттогаш направи големи чекори во модната индустрија.

Кити Спенсер Кити Спенсер

Имено, таа се појави во едиторијал на „Вог“ Бразил. Кити позираше во цветен фустан од Долче и Габана на њујоршките улици.

Кити Спенсер

Исто така, беа објавени првите фотографии од нејзината соработка со Bulgari. Непосредно по кралската свадба, беше објавено дека Кити е новиот бренд амбасадор на брендот за луксузен накит.

Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер

Пред три дена, Кити беше фотографирана додека се упатуваше на забава на Долче и Габана во Лондон.

Кити Спенсер

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 4923 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.