Стилски битки на ѕвездите: Славни дами во идентични креации
Почетна » Новости » Мода » Стилски битки на ѕвездите: Славни дами во идентични креации

Стилски битки на ѕвездите: Славни дами во идентични креации

Нови дизајнерски креации секојдневно се нижат во ателјеата на врвните модни куќи, но и покрај тоа се случува модниот избор на две ѕвезди да биде идентичен.

Фрлете поглед на најинтересните стилски битки на славните и изберете ги победничките.

Ариел Винтер vs. Џенифер ЛопезАриел Винтер vs. Џенифер Лопез
Meshki
 
Кралицата Летиција vs. Карли КлосКралицата Летиција vs. Карли Клос
Stella McCartney
 
Шанина Шајк vs. СиараШанина Шајк vs. Сиара
Philipp Plein
 
Стилски биткиАдријана Лима vs. Алисон Вилијамс
Giambattista Valli
 
Стилски биткиКејти Холмс vs. Блејк Лајвли
Michael Kors
 
Стилски биткиЏиџи Хадид vs. Оливија Палермо
Self Portrait
 
Стилски биткиКарли Клос vs. Дауцен Крус
Brandon Maxwell
 
Стилски биткиЛили Олдриџ vs. Бела Хадид
Alexandre Vauthier
 
Стилски биткиМенди Мур vs. војвотката Кетрин
Preen
 
Стилски биткиБијонсе vs. Бела Хадид
Givenchy
 
Стилски биткиМеланија Трамп vs. Лили Олдриџ
Michael Kors
 
Стилски биткиЏенифер Хадсон vs. Наоми Кембел
Brandon Maxwell
 
Стилски биткиСелјор Бринкли vs. Џиџи Хадид
Sally LaPointe
 
Стилски биткиЏасмин Сандерс vs. Алесандра Амбросио
Ale by Alessandra Ambrosio
 
Стилски биткиЏоан Смолс vs. Никол Кидман
Brandon Maxwell
 
Стилски биткиДаен Кругер vs. Џенифер Лопез
Dolce & Gabbana
 
Стилски биткиЕва Лонгорија vs. Хилари Даф
Solace London
 
Стилски биткиХајди Клум vs. Тејлор Свифт
Saint Laurent
 
Стилски биткиЏордан Дан vs. Џенифер Лопез
Balmain
 
Стилски биткиМел Би vs. Ева Лонгорија
Cushnie et Ochs
 
Стилски биткиЕва Лонгорија vs. Алесандра Амбросио
Misha
 
Стилски биткиГвен Стефани vs. Џиџи Хадид
Yanina Couture
 

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.