Стилска екстраваганција во најновата колекција висока мода на Версаче
Почетна » Новости » Мода » Стилска екстраваганција во најновата колекција висока мода на Версаче

Стилска екстраваганција во најновата колекција висока мода на Версаче

Модната куќа Версаче одамна го прекина презентирањето на колекциите висока мода со ревии и преку фотосесии ги обелоденува специјалните креации кои можат да ги поседуваат само малкумина низ светот.

Колекцијата есен/зима 2019 имаа чест да ја облечат моделите Стела Максвел и Меган Рош.

„Во целост изработена рачно во Милано, новата #AtelierVersace колекција фузира инспирација од Американскиот Запад со Поп-Арт, Фовизам и фотографија која отсликува фантазија“ – пишуваат од брендот.

Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9437 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.