Стилска екстраваганција во најновата колекција висока мода на Версаче
Почетна » Новости » Мода » Стилска екстраваганција во најновата колекција висока мода на Версаче

Стилска екстраваганција во најновата колекција висока мода на Версаче

Модната куќа Версаче одамна го прекина презентирањето на колекциите висока мода со ревии и преку фотосесии ги обелоденува специјалните креации кои можат да ги поседуваат само малкумина низ светот.

Колекцијата есен/зима 2019 имаа чест да ја облечат моделите Стела Максвел и Меган Рош.

„Во целост изработена рачно во Милано, новата #AtelierVersace колекција фузира инспирација од Американскиот Запад со Поп-Арт, Фовизам и фотографија која отсликува фантазија“ – пишуваат од брендот.

Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2386 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?