Стилска битка: Парис Хилтон и „Росалинда“ во идентично црвено фустанче од Чарбел Зое
Почетна » Новости » Мода » Стилска битка: Парис Хилтон и „Росалинда“ во идентично црвено фустанче од Чарбел Зое

Стилска битка: Парис Хилтон и „Росалинда“ во идентично црвено фустанче од Чарбел Зое

Креациите на Чарбел Зое сè почесто и почесто заземаат простор во плакарите на славните личности, па затоа неретко се случува исто модно парче од неговото ателје да биде носено од две ѕвезди.

Парис Хилтон и Талија, кај нас позната по улогата на Росалинда, избраа идентичен црвен фустан од талентираниот дизајнер.

На која ѝ стои подобро?

Парис Хилтон vs. ТалијаПарис Хилтон vs. Талија

 

Хилтон ја носеше впечатливата креација за синоќешното доделување на музичките награди на iHeartRadio. На црвениот тепих, Парис позираше со вереникот Крис Зилка.

Парис Хилтон Парис Хилтон Парис Хилтон Парис Хилтон Парис Хилтон Парис Хилтон Парис Хилтон

Талија се појави во краткиот фустан со срциња за премиерата на „15: A Quinceanera Story“. Својот стилски избор таа го надополни со чантичка од Џудит Либер и сандали од сопствената колекција.

Талија Талија Талија Талија Талија

Талија беше придружувана од својот сопруг Томи Мотола, со кого е во брак 17 години.

Талија

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2371 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.