Стилска битка: Алесандра Амбросио и Џорџина Роздригез во проѕирна креација од Роберто Кавали
Почетна » Новости » Мода » Стилска битка: Алесандра Амбросио и Џорџина Роздригез во проѕирна креација од Роберто Кавали

Стилска битка: Алесандра Амбросио и Џорџина Роздригез во проѕирна креација од Роберто Кавали

Иако имаат на располагање милиони креации, неретко се случува две славни личности да изберат ист фустан за гламурозните свечености.

Алесандра Амбросио и Џорџина Родригез носеа идентичен проѕирен фустан од Роберто Кавали на црвениот тепих, но на различни настани.

На која ѝ стои подобро?

Алесандра Амбросио vs. Џорџина РодригезАлесандра Амбросио vs. Џорџина Родригез

 

38-годишната Бразилка ја носеше креацијата од Кавали на премиерата на „Solo: A Star Wars Story“ на Канскиот филмски фестивал минатата година.

Амбросио Амбросио Амбросио

25-годишната вереница на Кристијано Роналдо ги истакна облините во овој фустан на гала на UNICEF во Сардинија минатата недела.

Родригез Родригез Џорџина Родригез

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5998 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?