Совршенство: Адријана Лима е занесна убавица за „Ocean Drive“
Почетна » Новости » Мода » Совршенство: Адријана Лима е занесна убавица за „Ocean Drive“

Совршенство: Адријана Лима е занесна убавица за „Ocean Drive“

Продорен поглед кој зашеметува, тонирано тело, став кој рефлектира самодоверба... Адријана Лима е поим за убавина.

Застанувајќи по милионити пат пред објективот на Расел Џејмс, со кого соработува долги години, згодната Бразилка сними фотосесија во Мајами.

Адријана Лима Адријана Лима

Облечена во парчиња од Fendi, Oscar de la Renta, Miu Miu, Tomas Maier, Dolce & Gabbana и бикини од Vedette, Лима покажа зошто непрекинато е на врвовите на листите на најубави и најпосакувани жени на светот.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8183 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.