Смели убавици: Дауцен Крус, Изабели Фонтана и Наташа Поли во новата кампања на Balmain
Почетна » Новости » Мода » Смели убавици: Дауцен Крус, Изабели Фонтана и Наташа Поли во новата кампања на Balmain

Смели убавици: Дауцен Крус, Изабели Фонтана и Наташа Поли во новата кампања на Balmain

Balmain ги покани Дауцен Крус, Изабели Фонтана и Наташа Поли да ги презентираат креациите од колекцијата пролет/лето 2017.

На рекламните фотографии на француската модна куќа, згодните модели позираат во модни креации за следната сезона дизајнирани од Оливие Рустан.

Кампања на Balmain Кампања на Balmain Кампања на Balmain

Дел од кампањата се и машките модели Џон Кортахарена и Габриел Обри.

Кампања на Balmain Кампања на Balmain Кампања на Balmain Кампања на Balmain

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8074 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.